نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مانتو ژاکارد مجلسی با طرحهای زیبا

پارچه های ژاکارد جز برترین و مهم ترین پارچه هایی است که امسال خیلی ترند شده اند. تا پایان این مقاله با ما در لوکسشین همراه باشید.

دقت کنید با فرارسیدن فصل بهار و تابستان مانتوهای ژاکارد بهترین گذینه برای خریداری است، به همین دلیل نیز بهتراست به دنبال مانتوهایی باشید که پارچه خنک تری دارند.

مدل مانتو ژاکارد لاکچری
مدل مانتو ژاکارد لاکچری
مانتو ژاکارد مشکی طلایی
مانتو ژاکارد مشکی طلایی

پارچه ژاکارد چیست و برای چه مصارفی کاربرد دارد؟

پارچه های ژاکارد کمی خشک و آهاردار می باشند که بافت آن ها دارای طرح های مختلفی هستند.

پارچه های ژاکارد در سنجیدن با انواع پارچه های دیگر، مقاومت بیشتری دارند. هیچ طرحی بر روی آن ها حک نمی شود و دارای تزئینات و گلدوزی نیستند، اما هنگام بافت پارچه، طرح های روی آن را ایجاد می کنند.

اما باید توجه داشت که به جنس پارچه ژاکارد گفته نمی شود، بلکه طرح و بافت آن، موجب تفاوت با دیگر پارچه ها می شود. ماشینی که برای بافت پارچه ژاکارد استفاده می شود با ماشین های دیگر متفاوت است.

ماشین بافت این پارچه، در سال 1809 توسط جوزف ژاکارد برای بافت پارچه طراحی شد و بعد از آن اسم این پارچه را ژاکارد نامیدند.

پارچه های ژاکارد در انواع متفاوتی در بازار وجود دارند . ماشین های مدرن امروزی، در بافت ژاکارد امکان کار چند دستگاه را بر روی یک ماشین فراهم می کنند. که این سبب تنوع بیشتری در پارچه می شود.

تنوع و زیبایی پارچه های ژاکارد سبب شده است که طراحان مد در طراحی لباس ها از آن استفاده کنند. پارچه های ژاکارد زمان بافت دارای طرح می شوند. برای اینکه پارچه های ژاکارد با کیفیت باشند.

باید نوع نخ استفاده شده در کارخانه  از مطلوب ترین نوع باشد. برخی از این نوع پارچه ها به صورت دو رنگ بافته می شوند.

قیمت این نوع پارچه با توجه به کیفیت الیاف آن متغییر است.

 

از این پارچه ها نه تنها برای مانتو و کت برای مبل و پرده و روتختی و… هم استفاده می شود. این پارچه بسیار مقاوم است و در برابر چروک مقاومت زیادی دارد.

مانتو های ژاکارد دخترانه شیک
مانتو های ژاکارد دخترانه شیک

شما می توانید جنس های مختلف پارچه ژاکارد را برای فصل بهار و تابستان خریداری کنید. پارچه ژاکارد دارای طرح های برجسته ای دارند که شکل زیبا و جذابی را به آن ها داده است.

 

انتخاب مدل مانتو ژاکارد

مانتو از مهم ترین آیتم های استایل خانم های ایرانی است، برای خرید این آیتم بهتراست دقت زیادی بگذارید.

تا بتوانید استایل جذابی برای خود بسازید. مدل مانتو ژاکارد به دلیل وجود طرح های برجسته بیشتر حالت مانتو مجلسی دارند.

 

خرید مدل های مانتو ژاکارد

هنگام خرید مدلهای مانتو ژاکارد باید دقت داشته باشید این مانتو را برای حضور در چه جور مکان هایی لازم دارید.

اگر می خواهید آن را برای مهمانی های دوستانه بپوشید می توانید رنگ های شادتر آن را نیز خریداری کنید. برای مثال اگر می خواهید این نوع مانتو را برای کارای معمولی و روزمره خود خریداری کنید بهتراست خیلی طرح های برجسته و شاینی نداشته باشد و مدل دوخت آن نیزساده باشد.

مدل مانتو ژاکارد جلو باز مجلسی
مدل مانتو ژاکارد جلو باز مجلسی

مانتو ژاکارد برای اندام و فرم بدنتان

از مهم ترین آیتم هایی که باید هنگام خرید مانتو مدنظرداشته باشید، توجه به فرم کلی اندام شماست. زمانی که انتخاب درستی را برای اندام خود داشته باشید می توانید خرید خوبی را براساس استایل کلی خود داشته باشید.

برای مثال دقت کنید اگر قدکوتاهی دارید، نباید به دنبال مدل مانتو ژاکارد خیلی بلند باشید نهایتا قدمانتو باید تا روی زانو شما بیاید.

به صورت کلی دقت کنید باید مانتویی را خریداری کنید که دقیقا فیت بدن شما باشد، به هیچ عنوان مانتوهای گشادو یا تنگ را خریداری نکنید.  در انتخاب مدل مانتو با پارچه ژاکارد به طرح پارچه های ژاکارد نیز باید دقت کنید.

اگر اندام لاغرتری دارید، بهتراست مانتوهایی را خریداری کنید که گل های درشت تری دارند. اگر هم اندام چاقتری دارید، می توانید به دنبال مانتوها با گل ریزتری باشید.

دقت کنید این موضوع روی انتخاب مانتو تاثیربسیارزیادی دارد زیرا پارچه مانتو ژاکارد عموما دارای طرح های برجسته ریز و درشت است.

مانتو ژاکارد مجلسی شیک آبی
خرید مانتو ژاکارد مجلسی شیک آبی
مانتو ژاکارد مشکی اینستاگرام
مانتو ژاکارد مشکی اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *